Automobily bez starostí

 

Nová aplikace poradí, jak zaparkovat v Praze

Parkování v Praze může být velmi drahé, stačí přehlédnout značku o modré zóně.  Přiznejme si, komu se to nikdy nestalo. Nová aplikace vám s parkováním poradí.

Pokut přibývá u nás i za hranicemi

76 v České republice a k tomu dalších 8 v zahraničí. To je průměrný denní počet pokut, které v letošním roce dostávají uživatelé vozů LeasePlanu. Je to více než v minulosti. Na zvýšení počtu pokutovaných řidičů vliv především dva faktory: rozšíření placených parkovacích zón v Praze a důslednější vymáhání pokut ze strany zahraničních orgánů.

Mikrospánek je strašákem silnic

Každý den do práce jezdí velká část lidí automobilem, často dlouhé trasy. Mikrospánek trvá 3-15 vteřin, na mokré silnici to stačí k tragédii. Jak mu předejít?

Jak rychle ztrácejí auta hodnotu?

V dnešní době stojí desítky méně, jen co vyjedou z autosalonu. Amortizace je nejdražší položka na provozu auta. Podle výzkumu tvoří v Evropě až 37 % nákladů.

Škoda Octavia 2017 - nejen nová tvář

Třetí generace neprodávanějšího modelu mladoboleslavské automobilky Škoda dospěla do poloviny životního cyklu. Kromě vizuálních změn se výrobce zaměřil také na podvozek a nejnovější technologie.

Čechy jsou druhou nejlevnější zemí pro motoristy

Podle ukazatele  LeasePlan Car Cost Index je pro řidiče levnější už jen Maďarsko. Ukazatel zahrnuje veškeré náklady spojené s vlastnictvím a provozem vozidla, včetně cen pohonných hmot.

Čeští řidiči za volantem telefonují, píší SMS i svačí

Podle výzkumu LeasePlan MobilityMonitor 8 z 10 řidičů se kromě řízení věnuje ještě nějaké další činnosti. Ve srovnání se zbytkem Evropy patříme mezi méně disciplinované řidiče. Výzkumu se zúčastnilo přes čtyři tisíce řidičů ze sedmnácti zemí.

BMW 5 - ještě komplexnější

Nová generace BMW řady 5 navazuje na dlouhou tradici svých šesti předchůdců. Drží se jejich filozofie a přitom opět posunuje laťku snad ve všech disciplínách nahoru. Je komfortnější, dravější, rychlejší a samozřejmě i bezpečnější... a na dálnicích dokáže jet skoro sama.

Peugeot 308 SW 1.6 HDi - zvládne více rolí

Peugeot 308 vstoupil na trh sebevědomě – s decentním francouzským designem, dobrou nabídkou motorů a v případě kombi SW i využitelným zavazadelníkem. Vyzkoušeli jsme úspornou verzi s turbodieselem 1.6 HDi.

8 věcí, které musíte vědět o Škodě Kodiaq

Kodiaq je prvním vozem z SUV ofenzivy, kterou si Škoda naplánovala na následující sezóny. Toto velké SUV s výrazným a osobitým designem nabídne prostor až pro sedm cestujících a také řadu nových technologií.

Cesta na dovolenou bez nervů

Neznalost zákona neomlouvá ani cestou na dovolenou. Vyhněte se nedorozuměním, připravili jsme pro vás přehled dopravních pravidel v okolních státech.

Klikněte si pro auto

Co České republiky přichází nová revoluční služba SwopCar.  Díky ní si můžete zamluvit auto s plnou nádrží pomocí mobilní aplikace. Aplikace navíc dokáže i odemknout.

Renault Talisman - Velikán své značky

Renault na frankfurtském autosalonu představil zcela nový model Talisman, nástupce hned dvou modelů – Laguna a Latitude. Talisman se v naplněném segmentu D postaví velkým hráčům, jako je Škoda Superb, Ford Mondeo nebo Volkswagen Passat.

Ford S-MAX AWD - Přidaná hodnota

Ford S-MAX je od svého uvedení v roce 2006 právem považován za jedno z nejlepších MPV, jaká lze na evropském trhu najít. Jeho druhá generace nabízí kromě dobře známých předností, tedy výborného podvozku, výkonných motorů a prakticky řešeného vnitřního prostoru, nově také pohon všech kol AWD.

Toyota Avensis - dynamická elegance

Nové vznětové motory a rozšířená bohatá základní výbava, to jsou hlavní prvky nové Toyoty Avensis. Reprezentativní vůz s bohatou nabídkou místa pro posádku se tak stal proti předchozí generaci ještě atraktivnějším.

Renault Espace - nové pojetí...

Jméno Espace je v kategorii vozů MPV uznávaným pojmem. Ostatně společně s Chryslerem Voyager tuto kategorii v 80. letech minulého století zakládal. Pátá generace veleúspěšného rodinného přepravníku však míří poněkud jiným směrem…

Mikrospánek – nepřítel řidičů č. 1

Podle statistik může mikrospánek za každou 5. nehodu na českých silnicích, osobní zkušenost s mikrospánkem má minimálně 20 % řidičů.  Jak se vyhnout mikrospánku a proč je tak nebezpečný?

Jak pečovat o auto lak?

Říká se, že šaty dělají člověka a u aut je to stejné. Auto lak vytváří celkový dojem z vašeho vozu a škrábance na karoserii rozhodně na kráse nepřidají. Víte, jak o auto lak pečovat, aby i po letech vypadal jako nový?

Jak koupit ojetý vůz a nenaletět

Rozhodli jste se pořídit si ojetý vůz? Pak rozhodně nevybírejte podle barvy. Víte, podle čeho si auto vybrat a na co si dát pozor?

Sledujete ceny paliv?

Věděli jste, že více než polovina českých firemních řidičů sleduje aktuální ceny paliv kdykoliv jede natankovat? A co vy, sledujete ceny pohonných hmot? 

1 2 > >>